Ana Sayfa Full 2025 Model Bentley Continental GT: 771 Beygir Gücünde Olacak

2025 Model Bentley Continental GT: 771 Beygir Gücünde Olacak

19
0

Yeni Bentley Continental GT, plug-in hibrit güç aktarma mekanizmasının yanı sıra dört tekerlekten direksiyon, dört tekerlekten çekiş ve tork vektörleme özellikleriyle geliyor.

Yaklaşan 2025 modeli, plug-in hibrit güç aktarma sistemi sayesinde şimdiye kadarki en güçlü Bentley Continental GT olacak. Yeni GT, Avrupa WLTP protokolüne göre 50 mil’e kadar yalnızca elektrikli sürüş menzili sunacak.

Bentley, 2026 yılına kadar tüm model yelpazesini hibritleştirmiş olmayı hedefliyor. Şirket, yakın zamanda kullanımdan kaldırılan 6 litrelik W-12 motorunu, 740 beygir gücünden fazla üretecek olan plug-in hibrit çift turbolu V-8 motor ile değiştireceğini doğruladı. Ancak bu açıklamanın yetersiz olduğu ortaya çıktı. Yeni Continental GT’nin ilk teaser görüntüleri, aracın 771 beygir gücü ve 737 pound-feet tork üreteceğini doğruladı.

Bu rakamlar, yeni modeli şimdiye kadarki en güçlü Continental yapacak. Son nesil Conti GT Speed, 650 beygir gücü ve 665 pound-feet tork üretiyordu.

Henüz birçok bilinmeyen var. Bentley, yeni motorun performans iddialarını veya ağırlık bilgilerini açıklamadı. İddia edilen 50 millik elektrikli menzili sağlayabilen bataryanın eklediği ekstra kütle, aracın toplam ağırlığını artıracaktır. En yüksek şarj hızları gibi diğer teknik detaylar için beklememiz gerekecek.

Kaynak: caranddriver.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz