Ana Sayfa Ticari Honda, 8 Hidrojen Yakıt Hücreli Kamyon Konseptini Tanıtacak

Honda, 8 Hidrojen Yakıt Hücreli Kamyon Konseptini Tanıtacak

17
0

Honda, Gelişmiş Temiz Ulaşım (ACT) Fuarı’nda Sınıf 8 Hidrojen Yakıt Hücreli Kamyon Konseptini tanıtarak, hidrojen yakıt hücresi teknolojisine yönelik yeni bir tanıtım projesine başlıyor. Bu adım, Honda’nın 2050 yılına kadar tüm ürünlerde ve kurumsal faaliyetlerde karbon nötrlüğü hedefine ulaşma çabasının bir parçası olarak hidrojen işini genişletme stratejisinin bir parçasıdır.

Honda Amerika Sürdürülebilirlik ve İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ryan Harty, “Yakıt hücrelerinin mevcut dizel uygulamaları için en iyi sıfır emisyonlu alternatifi sunduğu Sınıf 8 kamyonlar da dahil olmak üzere ticari araçlar, Honda’nın geniş hidrojen iş stratejisinin önemli bir parçası” dedi. Honda, hidrojen yakıt hücresi çözümlerinin Kuzey Amerika pazarına sunulmasına yardımcı olmak için aktif olarak ticari işbirlikleri ve müşteriler arıyor.

Honda, yeni yakıt hücresi sisteminin ilk kullanımı için dört temel alan belirledi: yakıt hücreli elektrikli araçlar (FCEV’ler), ticari yakıt hücreli araçlar, sabit enerji santralleri ve inşaat makineleri. Bu strateji, Honda’nın hidrojen teknolojisini daha geniş bir yelpazede uygulayarak çevresel etkisini azaltma hedefini yansıtıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz