Ana Sayfa Full Honda Görme Engelliler İçin Scenic Audio Uygulamasını Geliştirdi

Honda Görme Engelliler İçin Scenic Audio Uygulamasını Geliştirdi

47
0

Honda, dünyanın ilk yapay zeka destekli erişilebilirlik uygulaması olan Honda Scenic Audio’yu tanıttı.

Bu yenilikçi uygulama, görme engelliler ve görme engelliler için otomobillerde yolculukları daha keyifli hale getiriyor. Perkins School for the Blind’in Küresel DisabilityTech topluluğuyla birlikte geliştirilen bu uygulama, kör ve görme engelli bireylere yardım etme konusundaki uzun süreli bağlılığını pekiştiriyor.

Honda Scenic Audio, araç penceresinin dışındaki dünyayı detaylı ve gerçek zamanlı olarak sesli olarak tanımlayarak kör ve görme engelli bireylerin yolculuk keyfini artırmayı amaçlıyor. Bu uygulama, bilgisayar görüşü, yapay zeka ve coğrafi hedefleme gibi bir dizi teknolojiyi bir araya getirerek, yolculuk sırasında dış manzaraları zenginleştiren bir sesli anlatım sunuyor.

İşbirliği ve Beta Testleri

Honda, Perkins Görme Engelliler Okulu Howe İnovasyon Merkezi ile birlikte çalışarak Honda Scenic Audio uygulamasını geliştirdi. Uygulama şu anda Alabama Sağır ve Körler Enstitüsü (AIDB) ile beta testleri yapıyor. Görme engelliler ve görme engelliler topluluğunun geri bildirimlerini dikkate alarak uygulamanın geliştirilmesine katkıda bulunuyor.

Honda Scenic Audio uygulaması, kör ve görme engelli bireylerin günlük yaşamlarında daha fazla bağımsızlık ve özgürlük kazanmalarına yardımcı olmak için tasarlandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz