Ana Sayfa Full Milyar Euro’luk Otomotiv Şirketleri Türkiye’ye Geliyor!

Milyar Euro’luk Otomotiv Şirketleri Türkiye’ye Geliyor!

22
0

Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği (OSS), üyesi olduğu FIGIEFA’yı (Araç Parçaları İthalatçıları, İhracatçıları ve Toptancıları Uluslararası Federasyonu), Genel Kurulu’nu Türkiye’de gerçekleştirmesi için ikna etti. OSS Genel Sekreteri Emirhan Silahtaroğlu’nun da 8 Yönetim Kurulu Üyesi’nden biri olduğu FIGIEFA, Seçimli Genel Kurulu’nu 22 Mayıs’ta İstanbul’da gerçekleştirecek.

FIGIEFA’nın Yönetim ve Genel Kurulu’nu  oluşturan 41 üyesinin Türkiye’yi ziyaret edeceğini ifade eden OSS Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özçete, “Her biri milyar Euro seviyesinde ciroya  sahip bu firmalar, satın alımlarında Türkiye’nin potansiyelini tanıma fırsatı bulacaklar. FIGIEFA’ya Yönetim Kurulu için yaptığımız davetin ve zamanlamasının ayrıca bir önemi var. 23-26 Mayıs tarihlerinde TÜYAP’ta düzenlenecek, Türkiye’nin en büyük uluslararası ticaret fuarı olma niteliği taşıyan Automechanika Istanbul, üyelerimize, sektöre ve ülkemizin ihracatına sağladığı fırsatlar ile bu alanda dünyanın en önemli ticaret platformlarından biri konumuna geldi. Ana destekçisi olduğumuz, 1500’ün üzerinde katılımcıya ev sahipliği yapacak Automechanika Istanbul 2024 fuarını, FIGIEFA üyelerinin de ziyaret etmesinin Türkiye’nin yedek parça  ihracatına olumlu katkı sağlayacağına inanıyoruz. Otomotiv satış sonrası değer zincirinin tamamının bir araya geleceği ve binlerce ürün ve hizmet grubunun sergileneceği Automechanika Istanbul’un paydaşı olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Türk otomotiv sanayi, sektörün en büyük organizasyonlarından birine daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Avrupa’da yerleşik otomotiv satış sonrası pazarını temsil eden derneklerin çatı oluşumu olan Araç Parçaları İthalatçıları, İhracatçıları ve Toptancıları Uluslararası Federasyonu FIGIEFA, uzun yıllar sonra Brüksel dışındaki ilk Genel Kurulu için Türkiye’yi seçti. Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneğinin (OSS) üyesi olduğu ve OSS Genel Sekreteri Emirhan Silahtaroğlu’nun da 8 Yönetim Kurulu Üyesi’nden biri olduğu  FIGIEFA, 22 Mayıs’ta Seçimli Genel Kurulu’nu İstanbul’da gerçekleştirecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz