Ana Sayfa Full Nissan ve Mitsubishi, Yeni Elektrikli Araç ve Kamyonet Üretecek

Nissan ve Mitsubishi, Yeni Elektrikli Araç ve Kamyonet Üretecek

28
0

Nissan ve Mitsubishi, Kuzey Amerika pazarı için yeni elektrikli araç ve kamyonet geliştirmek amacıyla güçlerini birleştiriyor.

İşbirliği kapsamında, Nissan için bir plug-in hibrit, Mitsubishi için ise tamamen elektrikli bir araç geliştirilmesi planlanıyor. Ayrıca, Meksika’da ortaklaşa geliştirilecek orta boy bir kamyonet de bu işbirliğinin bir parçası olacak. Bu yeni modeller, Nissan’ın 2026 yılına kadar ABD’de yedi yeni model sunma ve ürün gamını yenileme hedefinin bir parçası olarak duyuruldu.

Nissan, bu üç yıllık planın bir parçası olarak, plug-in hibrit teknolojisini benimsemeye yönelik adımlar atacak. Mitsubishi, Nissan’ın elektrikli platformunu kullanarak Nissan Ariya crossover’ın temelini oluşturacak yeni bir elektrikli araç geliştirmesi bekleniyor.

Ortak Geliştirilecek Kamyonet

Nissan ve Mitsubishi, Meksika’da üretilecek yeni nesil bir pikap kamyoneti ortaklaşa geliştireceklerini açıkladı. Bu yeni kamyonetin, mevcut Nissan Frontier’ın yerini alması ve yurt dışında satılan Mitsubishi Triton ile benzer özellikler taşıması bekleniyor. Nissan’ın “Arc” stratejisi kapsamında yapılan sunumda, mürettebat kabini gövdesine ve kısa yatak uzunluğuna sahip bir pikap kamyonet silueti gösterildi. Bu kamyonet için hem elektrikli hem de plug-in hibrit seçenekler değerlendiriliyor.

Kaynak:

https://www.caranddriver.com/news/a60345362/nissan-mitsubishi-partnership-new-ev-pickup-truck-america/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz