Ana Sayfa Ticari Porsche, Lojistik Filosunu Elektrikli Kamyonlarla Dönüştürüyor

Porsche, Lojistik Filosunu Elektrikli Kamyonlarla Dönüştürüyor

23
0

Porsche Almanya’da ki 3 tesisindeki lojistik filosu için altı yeni elektrikli ağır yük kamyonu kullanarak lojistik filosunu dönüştürmeye devam ediyor.

Bu elektrikli araçlar, fabrikalar arasında üretim malzemelerini taşırken, mevcut biyogaz yakıtlı araçlarla birlikte çalışarak çevre dostu bir nakliye ağı oluşturuyor.

Porsche, aynı zamanda Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü’nün bilimsel denetimi altında sentetik yakıtların kullanımını test ediyor. Bu pilot denemede, Zuffenhausen fabrikası çevresindeki mevcut ağır vasıta filosundan on iki araç sentetik yakıtla çalıştırılacak. Bu adım, şirketin karbonsuzlaşma stratejisinin bir parçası olarak değerlendiriliyor ve çevre dostu yakıtların kullanımının yaygınlaştırılması için önemli bir adım olarak öne çıkıyor.

Porsche’nin lojistik ortakları da çevre dostu yakıtlar ve elektrikli ağır vasıtaları kullanma taahhüdünde bulunuyor. Bu taahhüt, lojistik operasyonlarının sürdürülebilirliğini artırmaya yönelik bir işbirliği örneği olarak değerlendiriliyor. Bu fabrikalara malzeme tedarikinden ihracata kadar olan süreçlerde kullanılarak çevre dostu bir lojistik zinciri oluşturulmasına katkıda bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz