Ana Sayfa Genel Toyota’nın Şehirli SUV’u Yeni Yaris Cross Hybrid Haziran’da Türkiye’de

Toyota’nın Şehirli SUV’u Yeni Yaris Cross Hybrid Haziran’da Türkiye’de

28
0

Toyota’nın 2021 yılında ilk kez tanıtılmasının ardından büyük bir beğeni toplayan ve sayısız ödülün sahibi olan Yaris Cross Hybrid, yenilenerek B-SUV segmentindeki iddiasını daha ileriye taşıyor.

Dünya’da Yılın Şehir Otomobili unvanına sahip Yaris Cross Hybrid, yenilenen ürün gamıyla birlikte Haziran ayından itibaren Türkiye’de de yollara çıkmaya başlayacak.

Yeni Yaris Cross Hybrid’in ilk bakışta dikkat çeken tasarımı, zengin donanım seçenekleri, gelişmiş teknolojik özellikleri ve yeni renk seçenekleriyle buluşuyor. Çift gövde rengiyle de tercih edilebilen Yeni Yaris Cross Hybrid, daha geniş ve güçlü görünüme sahip ön-arka tampon tasarımıyla SUV tarzının altını çiziyor. Yeni 17 inç siyah alaşım jant seçeneği, yeni Granit Gri ve Neptün Mavi renk alternatifleri ile kabinde yer alan yeni koltuk tasarımı da, Yaris Cross Hybrid’in şıklığını daha ileri seviyeye taşıyor.

Toyota tüm binek araç ürün gamında tam hibrit seçeneği sunuyor

Toyota, tam hibrit araçlarda sektör liderliğini, tüm binek araç ürün gamında tam hibrit seçeneği sunarak daha da güçlendiriyor. Yeni Yaris Cross Hybrid modeli de dahil olmak üzere Toyota, Türkiye’de binek araçlarının tamamında hibrit versiyon sunarak müşterilerin çevreci araçlara kolayca ulaşabilmesine öncülük ediyor. Toyota, Yaris Hybrid, Yaris Cross, Corolla Sedan Hybrid, Corolla Hatchback Hybrid, Toyota C-HR Hybrid, Corolla Cross Hybrid ve RAV4 Hybrid modelleri olmak üzere geniş bir tam hibrit ürün gamı seçeneğine sahip.

“Yaris Cross markanın en önemli modellerinden biri haline geldi”

Yeni Yaris Cross Hybrid hakkında değerlendirmeler yapan Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, “Yaris Cross, birkaç yıl önce tanıtılmasına karşın Toyota markasının güçlü ürün gamının en önemli modellerinden birisi haline geldi. Giderek büyüyen B-SUV segmentinin en dikkat çekici modeli olarak Avrupa’da segmentinin en çok tercih edilen lider modeli olmayı başardı. Hibrit araçlar artık tüm kullanıcılar tarafından sevilen ve tercih edilen bir seçenek haline geldi. Yeni Yaris Cross da hibrit motorunun yanı sıra çok yönlülüğü ve kalitesiyle segmentine liderlik etmeye devam edecek. Tam hibrit motoruyla segmentinde farklı bir konumlandırmaya sahip. Yaris Cross müşterileri artık verimliliğe veya daha fazla performansa odaklanan iki tam hibrit motor arasında tercih yapabilecekler” dedi.

Yeni Yaris Cross Hybrid iki tam hibrit motor seçeneğiyle sunulacak

Toyota, Yeni Yaris Cross Hybrid modelini iki farklı tam hibrit seçeneğiyle müşterilerine sunacak. Yeni Yaris Cross Hybrid için bu seçenekler, yüksek verimliliğiyle öne çıkan 116 HP hibrit ve yüksek performans ve düşük yakıt tüketimiyle öne çıkan 130 HP hibrit versiyonları olacak. Tam hibrit motor seçeneğiyle sunulacak Yeni Yaris Cross Hybrid, teknolojiyi ve trendleri takip eden müşterileri hedefleyecek.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz